Alışveriş Burada Menü
Alışveriş Sepeti

SATICILAR İÇİN KURALLAR

Satıcı olarak ilk mağaza açılışınızda tarafınıza iletilen ve imzaladığınız satıcı üyelik sözleşmesini inceleyip kuralları bilmeniz ve işlemlerinizi bu kurallara uygun olarak gerçekleştirmeniz gerekir. 


Üyelik Sözleşmesinde yer verilen düzenlemeler ile birlikte aşağıdaki kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir; Satıcı olarak; listelediğiniz ürün veya hizmetlerin satış arz edilmesi, satılması, teslimatı dahil ilgili her türlü işlemden dolayı sorumluluk size aittir.


Satıcı olarak, belirlediğiniz satış süresi boyunca, herhangi bir nedenle satıştan kaçınmayacağınızı veya Sitede listelediğiniz ürünleri almak isteyen alıcılar ile iletişim kurarak veya anlaşarak alıcılara, Site dışında ve/veya Güvenli E-Ticaret (GET) Sistemini kullanmasını engelleyecek şekilde satış yapmamayı kabul etmektesiniz. 


Satıcı olarak, Alıcı tarafından ödemesi yapılmış bir ürünü satmakla yükümlüsünüz.


Satıcı olarak ürün listelerken Alışveriş Burada'un Listeleme Kuralları'na uymanız gerekmektedir. 


Satıcı olarak; Alışveriş Burada’nın belirlediği Yasaklı Ürünler bölümü kapsamına giren ürün veya ürünleri dikkatli bir şekilde incelemeli ve bu kapsamdaki ürünleri listelememelidirler.


Satıcı olarak ürün listelemeden evvel Hesabınızdaki iletişim ve vergi kimlik numarası gibi bilgileri tamamlamamanız gerekmektedir.


Satıcı olarak alıcıların, ürün veya hizmetleri satın alınmasından itibaren olası iadesine kadar olan tüm süreçte Alışveriş Burada Üyelik sözleşmesine ve mevzuata uygun olacak şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir.  Alıcılar tarafından şikayet almanız halinde, üyeliğiniz, Alışveriş Burada tarafından yapılan değerlendirme sonucunda kısıtlanabilir veya iptal edilebilir.


Listeleme ve diğer hizmetlere ilişkin aşağıdaki ücretler geçerli olacaktır. Alışveriş Burada, ücretlendirme politikasını ve ücretleri zaman zaman 7 gün önceden yapacağı duyurular veya göndereceği mesajlar ile değiştirebilecektir. Bu değişikliği kabul etmeyen Üyelikler 7 gün içerisinde tazminatsız ve cezasız olarak üyelikten ayrılabilecektir. Üyelikten ayrılmayan satıcılar için güncel ücretler geçerli olacaktır. 


Alışveriş Burada, tüm satıcıların ürünlerinin eşit bir şekilde listelenmesini  sağlamak amacıyla bir satıcının aynı kategori ve aynı ürün başlığı altında birden fazla üyelik kullanmasını yasaklamaktadır. Satıcılar, herhangi geçerli bir gerekçe göstermeden aynı kategori ve ürün başlığında birden fazla üyelik kullanmayacak, ve bu üyelikler tespit edildiğinde kapatılacaktır.


Ücretler:

Mağaza Abonelik Ücretleri

Ücretler ve komisyonlar

Reklam Paketi Ücretleri


Alışveriş Burada, kural ihlalleri nedeniyle bir ürün veya hizmete ilişkin listeleme sonlandırdığında, satıcı olarak sizlere bilgilendirme e-postası gönderecektir. Bir ürünü veya hizmeti satışa sunmadan önce Alışveriş Burada kurallarını gözden geçirmeniz gerekmektedir. 


ALICILAR İÇİN KURALLAR

Alışveriş Burada kuralları, tüm Alışveriş Burada kullanıcılarının güvenli ve eğlenceli bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için vardır. Bir alıcı olarak Üyelik Sözleşmesi'ni inceleyip kuralları bilmeniz ve işlemlerinizi bu kurallara uygun olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 


Bir ürün satın almadan önce Alışveriş Burada kural ve süreçlerini öğrenmeniz, farkında olmadan kural ihlali yapmanızı önleyecektir. Bir Alışveriş Burada kullanıcısı olarak, site kurallarını sürekli takip etmek durumunda olduğunuzu unutmayın. 


Alışveriş Burada kuralları; kullanıcıların karşılaşabilecekleri sorunları en aza indirmek, fırsat eşitliğini sağlamak, alışverişinizi eğlenceli kılmak için vardır. Bu kuralların ihlali listeleme ve satın alma haklarınızın kısıtlanmasına ve üyeliğinizin askıya alınmasına neden olabilir. 


Satıcının ürün sayfasında belirttiği kriterlere uymuyorsanız o ürünü satın almayın. Örneğin İstanbul'daki bir satıcı, ürününü "Sadece şehir içi gönderilir" olarak listelediyse ve siz İstanbul'da ikamet etmiyorsanız, bu ürünü satın alamazsınız. Satıcının satışı sabote etmek amacıyla satın almak istemediğiniz bir ürüne ödeme yapmanız, "kötü niyetli satın alma" olarak adlandırılır. Benzer işlemler gerçekleştirdiğiniz tespit edildiğinde üyeliğinizin kısıtlanacaktır. 


Alışveriş Burada dışında işlem gerçekleştirmek için bir satıcıyla irtibat kurmanız ve kendisine site harici işlem gerçekleştirmeyi teklif etmeniz kural ihlalidir ve üyelik iptalini gerektirir.  


Güven Damgası, sadece ilgili Elektronik Ticarette Güven Damgası Hakkında Tebliğ (Tebliğ ) uyarınca Güven Damgası Sağlayıcısı (GDS) tarafından incelemesi, takibi ve kontrolü sağlanan mevzuata uygunluk kriterlerinin varlığına delalet eder. Bunun haricinde Güven Damgası Sağlayıcısı, hiçbir suretle taraflar arasındaki sözleşmenin garantörü ya da taahhüt edeni olarak anlaşılamayacağı gibi, E-ticaret sitesinde bulunan mal ya da hizmetlerin ayıptan ari vasıflarının ve eksiksiz temin ve tesliminin kefili de değildir.  Ayrıca Güven Damgası Sağlayıcısı malın teslim edilmemesi, geç teslim edilmesi ya da taahhüt edilen niteliklere uygun olarak teslim edilmemesi hallerinden hukuken hiçbir surette sorumlu tutulamaz.